wymiana-wizytowkami

Jaka drukarka do wizytówek?

Wizytówki to najprościej ujmując małe prostokątne karteczki wykonane z twardego kartonu bądź innego tworzywa zawierające dane w postaci imienia i nazwiska bądź nazwy firmy właściciela, którą reprezentuje oraz przede wszystkim dane kontaktowe umożliwiające podstawowy kontakt z nim- to jedna oczywiście z uproszczonych definicji wizytówek stwierdzające ogólne ich znaczenie.

Nie mniej jednak pewne jest, że wizytówki pełnią w dzisiejszych czasach dość dużą rolę, a zapotrzebowanie na ich popyt utrzymuje się na jednym poziomie oraz stale wzrasta. W związku z tak dużym zainteresowaniem wiele osób myśli o założeniu biznesu, który miałby zajmować się tego typu usługami jak wykonanie wizytówek. Niektórzy właściciele podejmują się wykonania samodzielnie wizytówek dla swojej firmy czy też pracowników i ich stanowisk jakie wykonują w niej. Niezależnie czy dla celów osobistych czy zarobkowych nie można zapomnieć, że najważniejszy do wykonywanie profesjonalnych wizytówek jest odpowiedni sprzęt. Zabierając się do tego przedsięwzięcia zapewne każdemu zależy na tym aby wykonywane wizytówki wyróżniały się wśród innych, przyciągały uwagę świetnym wykonaniem dlatego w tej kwestii pewne jest, że tylko dobrze przystosowana drukarka może zapewnić połowę sukcesu!

businessman-holding-a-business-card

HP OfficeJet Pro 251dw – drukarka do wizytówek

Do celów osobistych, rzadziej wykonywanych można wybrać drukarkę atramentową bowiem jeśli jednak w naszych planach jest produkowanie masowe wizytówek to nie będzie wtedy ona dobrym wyborem ze względu na zbyt duże koszty eksploatacji.  Są one polecane bowiem ich koszt jest dość niski, w których mieszczą się takie funkcje jakie druk dupleks, możliwość drukowania na różnego rodzaju papierach również tych grubszych. Ponadto drukarka używa do druku bardzo wydajne tusze dobrej jakości. Wśród nich na uwagę zasługuje model taki jak np. HP OfficeJet Pro 251dw, która jak wcześniej zaznaczono posiada dobre wnętrze w postaci tonerów, rozdzielczość druku jaką posiada to 1200x1200dpi, pracuje w tempie 25stron/minutę w czerni oraz kolorze. Posiada możliwość dwustronnego wydruku, a preferowany przez nią papier, który można użyć do wydruku wizytówek może posiadać gramaturę do 280 g/m2. Ponadto HP OfficeJet Pro 251 dw posiada możliwość łączenia LAN oraz Wi Fi oraz wejście USB a wszystkie te udogodnienia posiadające przez ten model można zakupić za ok.760zł.

Wydrukuj wizytówki na Epson WorkForce  WF-7110DTW

Epson WorkForce  WF-7110DTW to również model atramentowy, na który warto zwrócić uwagę, posiada podobne atuty jak wymieniony jak HP pod kątem łączności oraz drukowania dwustronnego. Dodatkowym jego plusem jest obsługa papieru w różnych formatach niż standardowe A4 aż do A3+  a grubość papieru to 256g/m2. Drukuje w rozdzielczości  4800x2400dpi, w ciągu minuty jest w stanie wydrukować 20stron w kolorze oraz 32strony
kobieta-przygotowuje-drukarkew czerni. Jeśli chodzi o wysokie koszty eksploatacji za dobrą radę można uznać wykorzystanie tuszy bardziej ekonomicznych -czarnego w rozmiarze XXL, który zapewni wydruki na około 2200stron. Jej cena to około 600zł.

Jeżeli jednak robienie wizytówek ma być wykonywane w celach hurtowych to koszty eksploatacji będą tutaj priorytetową kwestią, dlatego powinniśmy w tej sytuacji brać pod uwagę tylko drukarki laserowe. Niemniej jednak w tym przypadku trzeba mieć na uwadze, że wybór taniej drukarki laserowej = nieekonomiczne wydruki na wizytówkach, dobrej jakości oraz ekonomiczne wydruki w postaci drukarki laserowej = drogi sprzęt. Wybór pozostaje po stronie pomysłodawcy wizytówek. OKI C822n to jeden z modelów proponowanych drukarek laserowych, który oferuje wydruki w formacie A3 o grubości papieru do 256 g/m2. Jej minusem jest brak posiadania funkcji dupleks, niemniej jednak można go zakupić oddzielnie.  To dobry model w przypadku gdy uznamy funkcję dupleks za zbyteczną ponieważ OKI jej nie posiada. Brak jej również wpływa na obniżenie kosztu drukarki, który wynosi ok.3700zł.

Drukarka do wizytówek – Xerox Phaser 6500DN

Xerox Phaser 6500DN to idealny model drukarki nastawiony na inwestycje w między innymi wizytówki oraz innego rodzaju usługi papierowe. Drukuje w formacie A4 o rozdzielczości 600x600dpi w tempie 23stron/minutę w czerni kolorze. Posiada funkcje dupleks oraz możliwość podpięcia do komputera  przez port USB 2.0 lub Ethernet. Zakup tego modelu Xerox dostępny jest na allegro za ok.1200zł.

Inwestycja w wizytówki z pierwszego punktu widzenia wydaje się prostą sprawą, zagłębiając się jednak w temat i zakup odpowiedniego sprzętu do ich wykonywania sprawa się komplikuje co nie zmienia jednak faktu, że to nadal świetny pomysł na biznes. Jednak warto na wstępnie uzmysłowić sobie, że aby go odpowiednio dobrze zacząć i rozwinąć należy w niego jak w każdy inny zainwestować – rozwiązań jest wiele jednak jedno jest pewne, że w przypadku biznesu na większą ilość zamówień dobrym choć kosztownym rozwiązaniem będzie wybór drukarki laserowej. Jeśli chodzi o wykonanie wizytówek na własny użytek to wystarczająca będzie mało-kosztowna drukarka atramentowa, do której czasem trzeba będzie zainwestować w tusze.

Poradnik został stworzony przez Częstochowski serwis komputerowy Optima MD.

O autorze

Blog komputerowy

Na naszym blogu komputerowym znajdziesz szereg poradników dotyczących różnorodnych zagadnień związanych z IT, poradniki komputerowe omawiające kwestie optymalizacji, rozwiązania popularnych problemów z oprogramowaniem i systemami operacyjnymi, w tym poradniki o urządzeniach mobilnych i ciekawostki z sektora nowych technologii. Jeśli chcesz nawiązać z nami współpracę zachęcamy do kontaktu.