kolory czerwony żółty zielony niebieski

Jak usunąć najczęściej odwiedzane strony w Google Chrome?

Google Chrome to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych. Narzędzie sygnowane przez giganta z Mountain View oferuje niezwykle rozbudowaną funkcjonalność i wiele narzędzi, które mają nam ułatwić przeszukiwanie zasobów Internetu.

Jednym z nich jest karta z najczęściej odwiedzanymi stronami, która umożliwia nam błyskawiczne przejście do określonych witryn. Problem w tym, że nie zawsze chcemy, by adresy pokazywały się na stronie głównej. Jak je usunąć? To naprawdę łatwe.

Za każdym razem, gdy w przeglądarce Chrome otwieramy nową kartę, aplikacja wyświetla stronę główną, na której znajduje się pole wyszukiwania Google, ale nie tylko. Znajdziemy tam także skróty prowadzące nas do aplikacji, sygnowanych przez amerykańską firmę, a także odnośniki prowadzące do stron internetowych, które często odwiedzamy. To bardzo przydatne narzędzie, pozwala bowiem uniknąć kłopotliwego „wklepywania” adresu za każdym razem, gdy chcemy wejść na daną stronę. Lista tworzy się automatycznie, na podstawie naszej aktywności w sieci. Rzecz w tym, że w pewnych okolicznościach nie chcemy, by odnośniki do tych witryn figurowały na stronie głównej. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, w której z komputera korzysta więcej niż jedna osoba lub gdy udostępniamy komuś nasze urządzenie. Jak usunąć te odnośniki? Z tym zadaniem poradzi sobie każdy, nawet niedoświadczony użytkownik.

Jak usunąć najczęściej odwiedzane strony?

Jeżeli nie chcesz pozbywać się wszystkich skrótów, możesz usunąć tylko wybrane odnośniki. W desktopowej wersji przeglądarki Google Chrome, musisz najechać kursorem myszki na skrót, który ma zniknąć ze strony głównej. Gdy kafelek zostanie podświetlony, w jego prawym górnym rogu pojawi się przycisk składający się z trzech pionowych kropek. Klikając go, rozwiniesz menu kontekstowe. Wybierz opcję Usuń i gotowe. Jeżeli korzystasz z mobilnej wersji przeglądarki (na smartfonie lub tablecie), tapnij odnośnik do usunięcia i przytrzymaj. To działanie pozwoli wyświetlić wspomniane menu kontekstowe. Teraz pozostaje ci już tylko wybrać polecenie Usuń.

Google Chrome - Ustawienia
Google Chrome – Ustawienia

Jeżeli chcesz usunąć wszystkie skróty do często odwiedzanych stron (i przy okazji pozbyć się całej historii lub wybranych jej fragmentów i plików cookies), będziesz musiał zagłębić się w ustawieniach aplikacji. Kliknij przycisk w prawym górnym rogu okna i wybierz sekcję Ustawienia => Prywatność i bezpieczeństwo. Następnie, kliknij polecenie Wyczyść dane przeglądania. Teraz będziesz mógł skonfigurować zakres i parametry działania programu czyszczącego.

O autorze

Blog komputerowy

Na naszym blogu komputerowym znajdziesz szereg poradników dotyczących różnorodnych zagadnień związanych z IT, poradniki komputerowe omawiające kwestie optymalizacji, rozwiązania popularnych problemów z oprogramowaniem i systemami operacyjnymi, w tym poradniki o urządzeniach mobilnych i ciekawostki z sektora nowych technologii. Jeśli chcesz nawiązać z nami współpracę zachęcamy do kontaktu.

1 Comment