Google Drive

Jak przenieść zdjęcia na Dysk Google?

W środowisku fotografów funkcjonuje powiedzenie, że najlepszy aparat to ten, który akurat mamy przy sobie. W dobie nowoczesnych smartfonów, możemy wyrazić to przekonanie bez cienia ironii, bo nawet budżetowe modele oferują jakość zdjęć, którą można określić jako satysfakcjonującą, a flagowce mogą spokojnie konkurować z aparatami kompaktowymi. Wraz ze wzrostem jakości fotografii, rośnie także rozmiar plików. Nie trzeba jednak obawiać się o przestrzeń w pamięci wewnętrznej, bo z pomocą przychodzi nam Dysk Google. Jak przenieść fotografie z telefonu do chmury?

Dysk Google to jedno z najbardziej funkcjonalnych narzędzi, udostępnianych przez giganta z Mountain View. Wirtualna przestrzeń dyskowa przyda się nie tylko w sytuacji, gdy nasz smartfon poinformuje nas o niskich zasobach pamięci wewnętrznej. W chmurze możemy też przechowywać backup danych i wykorzystywać ją do przenoszenia plików między urządzeniami. Dotyczy to także wykonywanych smartfonem fotografii. Zdjęcia możemy przenosić do chmury na dwa sposoby – ręcznie lub automatycznie.

Sposób nr 1

Zaczynamy od ręcznego przenoszenia fotografii z pamięci wewnętrznej smartfona. W pierwszej kolejności, musimy otworzyć aplikację Dysk Google (jest instalowana domyślnie we wszystkich smartfonach z Androidem). Następnie, dotykamy przycisk + (plus w kwadracie z błękitnym tłem), który znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu. W tym momencie możemy utworzyć folder, do którego trafią nasz zdjęcia, ale możemy też od razu wybrać opcję Prześlij i umieścić pliki w folderze głównym.

Po wybraniu tego przycisku, będziemy musieli zaznaczyć fotografie, które chcemy skopiować. Możemy odszukać je na stronie głównej, w sekcji Najnowsze. Możemy też przejść do Galerii i wybrać także starsze pliki. Zdjęcia zaznaczamy przytrzymując dłużej miniaturkę. Gdy skończymy, zatwierdzamy wybór przyciskiem Wybierz (prawy górny róg ekranu) i gotowe.

Opcja nr 2

Wszystkie zdjęcia, które wykonamy, mogą automatycznie zapisywać się na Dysku. Aby zyskać taką możliwość, należy zainstalować aplikację Zdjęcia Google, która wcześniej była sekcją w aplikacji obsługującej chmurę. Gdy apka zostanie zainstalowana, otwieramy ją i przechodzimy do Ustawień zdjęć. Tam szukamy sekcji Kopia zapasowa i synchronizacja i zaznaczamy ją.

W dodatkowych ustawieniach, możemy zadecydować, czy synchronizacja ma się odbywać wyłącznie w zasięgu sieci Wi-Fi czy także z wykorzystaniem transmisji mobilnej. Możemy też wybrać jakość w jakiej zapisane zostaną fotografie. Pamiętaj, że od 21 czerwca 2021 roku, każda wykonana kopia obciąża przestrzeń udostępnianą w ramach usługi Dysk Google.

O autorze

Blog komputerowy

Na naszym blogu komputerowym znajdziesz szereg poradników dotyczących różnorodnych zagadnień związanych z IT, poradniki komputerowe omawiające kwestie optymalizacji, rozwiązania popularnych problemów z oprogramowaniem i systemami operacyjnymi, w tym poradniki o urządzeniach mobilnych i ciekawostki z sektora nowych technologii. Jeśli chcesz nawiązać z nami współpracę zachęcamy do kontaktu.